(0212) 230 66 69
05422306669
09:00 & 18.00
Hakkımızda

CLN Sağlık Turizm Organizasyon Ltd. Şti.’e bağlı CLN Pharma, sağlık sektöründe uzun yıllar  ilaç firmalarında yöneticilik yapmış yöneticiler ve birçok hastane görev yapmış doktor ekibimiz tarafından insan sağlığına faydalı en kaliteli ürünleri ulaştırma vizyonunda 2011 den beri  hizmet vermektedir.

iletisim

Sıkça Sorulan Sorular

Procapil Nedir?

Procapil, Fransız ilaç firması Sederma (CRODA ) tarafından saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş Biotinil GHK, Apigenin ve Oleanolik asit gibi 3 önemli aktif maddeden oluşan patentli özel bir moleküldür. Procapil’in içeriğindeki bu 3 etken maddenin saça etkisi ise şöyledir:

  • Biotinil- GHK; saç derisini uyandırır ve saçın büyüme hızını arttırır. Aynı zamanda Saç köklerinin yaşlanmasını engeller.
  • Oleanolik Asit; öncelikle 5 alfa redüktaz enziminin çalışmasını engelleyerek saç dökülmesine neden olan ana formon olan DHT (Dihidrotestosteron) oluşumunu engeller.
  • Apigenin; uygulandığı bölgedeki kılcal damarların genişlemesini sağlar. Genişleyen kılcal damarlar sayesinde saç kökleri daha fazla beslenir. Yeni kökler daha hızlı ve canlı büyürken, eski saç köklerini daha fazla besleyerek cankanmasını saçlar.

Yapılan tüm klinik çalışmalarda Minoksidil ve finasteride göre daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Procapil’in Finasteride göre üstünlüğü nedir?

Procapil saç dökülmesinin en büyük sebebi olan DHT hormonunun oluşmasını azaltır. Aynı zamanda saç kökündeki Kollegen düzeyini arttırarak DHT’nin saç kökünde yaptığı kalıcı hasarı da engellemektedir.

Yapılan klinik çalışmalarda Finasteride ile kıyasladığında çok daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Ayrıca finasteride kullanımda görülen cinsel istekte azalma, erkeklerde meme büyümesi gibi yan etkiler Procapil kullanımda görülmemektedir.

Yapılan test sonuçlarına göre Finasteridten daha etkili olduğu belirlenen Procapil, çok nadir rastlanan alerji yan etkisi dışında Finasteride göre çok ciddi bir üstünlük sağlamıştır.

Procapil içerikli ürünler yeni saç çıkarır mı?

Procapil saç dökülmesine yada yeni saç oluşumunu destekleyen bir moleküldür.

Saç kökü tamamen ölmemiş çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmış saç hücrelerinin tekrar uyarılması ile yeniden saç çıkması mümkündür.

Ancak saç kökü tamamen ölmüş bir deriden yeni saç çıkması mümkün değildir. PRP, Mezoterapi gibi hiçbir tedavi de bu bölgeden saç çıkmasını sağlayamaz. Tek çözüm başka bölgedeki bir saç kökünün bu bölgeye nakli ile  yani saç ekimi ile mümkündür.

Saçımızda neden kepek oluşur?

Saç derisinin soyulup dökülmesi sonucu kepek oluşur. Büyük yada küçük deri parçacıkları şeklindedir.

Saç ekimi sonrası hangi ürünler kullanılmalı?

Saç ekimi sonrası ekim yapılan bölgenin ve donör bölgesinin en kısa sürede iyileşmesi hedeftir. Saç ekimi sonrası yıkama işlemi dediğimiz dönemde mevcut kabuklanmayı azaltıcı vücut losyonu önerilmektedir.  Losyon sonrası ise ekim yapılan bölge ve donör alanda şampuan kullanılmalıdır.

McG Sebogen Vücut losyonu ekim sonrası oluşan kabukların yumuşamasını sağlar. İçeriğindeki Üre cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlarken, Badem Proteini yanma ve kaşıntıyı azaltır. Hylalüranik Asit ise nem oranını arttırır.

Losyon kullanımı sonrası ekili ve donör bölge için McG Sebogen Kepek şampuanı kullanılabilir. McG Sebogen Kepek Şampuanı, içeriğindeki Hexamidine Diisethionate kepeklenmeyi azaltır ve yeni kepek oluşumunu engeller. Salsilik Asit, yağlanmayı azaltırken akne oluşumunu engeller. Antienflamatuar özelliği sayesinde şiş ve kırmızı sivilcelere karşı iyi gelir.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular | CLN Pharma